Yıldız TÖMER'de Okumak

Yıldız TÖMER'de Okumak

Yıldız Teknik Üniversitesi TÖMER Türkiye Üniversiteleri arasındaki prestiji, kaliteli eğitimi ve tarihinden gelen birikimi ile sizleri eşsiz bir eğitim yolculuğuna çağırıyor. Sahip olduğu eşsiz olanaklarla bir yandan kaliteli bir eğitim olanağı sunarken tarihi dokusuyla metropol yaşantısını sizlere sunan İstanbul’da eğitim görme olanağına sahip olacaksınız.

Roma İmparatorluğundan İstanbul'a yadigar olarak kalan kız kulesi

 

İstanbul'da yaşarken her şeyden önce danışacak merkezlere ihtiyacınız olacak. TÖMER size her biri alanında uzman hocaları ile bu imkânı sunuyor. Sağlanan yurt imkânlarından istifade ederken kıtaların birleştiği bu güzide şehirin güzelliklerini tanıyabilirsiniz. Eğitim-öğretim süreciniz boyunca da hem İstanbul'un hem de Yıldız Teknik Üniversitesinin size sağladığınız imkânlardan faydalanırken Süleymaniye Kütüphanesi, Topkapı Sarayı Kütüphanesi, İSAM, Hacı Selim Ağa Kütüphanesi, Başbakanlık Arşivleri gibi Türkiye'nin ilmi tarihinin hafızası makamındaki merkezlerden istifade edebilirsiniz.

 

Fatih tarafından yaptırılan Osmanlı Devletinin en mühim mimari miraslarından Topkapı Sarayı.

Yıldız Teknik Üniversitesi bugün Türkiye'nin en büyük teknik üniversitelerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Bilhassa mühendislik alanında ciddi bir birikime sahip olan üniversitemiz eğitim fakültesinin kurulmasından sonra sosyal bilimlerde ve bilhassa eğitim bilimlerinde de adından sıkça söz ettirmeye başlayan ve dünya çapında çok daha kaliteli ürünler ortaya koyma yolunda hızla ilerleyen bir hâle büründü. Türkiye Bursları gibi farklı burslardan da faydalanabileceğiniz üniversitemizde sizlere temin edebileceğiniz burslara dair bilgiler de verilecek.

Yıldız TÖMER'de okurken aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi ailesine de katılmış olacaksınız.Üniversitemizin tanıtım filmi için http://www.yildiz.edu.tr/sayfa/ÜNİVERSİTEMİZ/YTÜ-TANITIM-VİDEOSU/101 bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.